Battlefield 4: Bilinen En İyi Savaş Alanı

Modern zamanlarda geçen son Battlefield oyunu öldü mü? Hala 2020’de oynamaya değer mi? Hayır, Battlefield 4’ün canlı ve tekme olduğunu ve oyunun şu anda sahip olabileceğiniz en iyi Battlefield eğlencesi olduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Battlefield 4 yedi yıl önce ortaya çıktı. Şimdiye kadarki en iddialı Battlefield oyunuydu. Yeni nesil görseller, 10 büyük harita, eşsiz bir yıkım seviyesi ve Battlefield 3’e göre çok sayıda küçük ama göze çarpan iyileştirme.

Oyun o kadar büyüktü ki, kendi içinde çöktü, her türlü sorunla boğuşan dağınık bir lansmanla sonuçlandı. DICE sorunları ciddiye aldı ve sunucu sıkıntılarını, korkunç vuruş tespitini, gecikmeyi, ses ve görsel aksaklıkları düzeltmeyi başardı ve oyun açıldı. Sequels oyuncu tabanının çoğunu alana kadar yıllarca süper popülerdi.

Bugün, 2020’de, birçok kişi (mantıksal olarak) Battlefield 4’ün çoğunlukla ölü bir oyun olduğunu düşünüyor ve sert oyuncuların yamaları suyun üstünde tutuyor. Ama gerçek çok farklı.

PC ve PS4’te, 7/24 çok sayıda tam dolu sunucu vardır. Saniyeler içinde bir sunucu bulabilir ve tüm öğleden sonrayı modern savaş meydanlarında savaşın tadını çıkararak geçirebilirsiniz. Eğer oyunu almayı veya çok yıllı bir aradan sonra geri dönmeyi düşünüyorsanız, söyleyebileceğimiz tek şey içeri girmektir.

Etrafta çok sayıda oyuncu ve rotasyon halinde çok sayıda (hepsi değilse de) haritaya sahip birçok sunucu var. Elbette, bir harita, binlerce bilet ve 24/7 Conquest içeren çok sayıda sunucu var, ancak her biri iki saat sürmeyecek DLC haritaları, dönen oyun modları ve maçları olan sunucuları bulabilirsiniz.

Battlefield 4 hala bir bakıcı

Battlefield 4’e döndüğümüzde fark ettiğimiz ilk şey görsellerdi. Bu oyun yaşına rağmen hala güzel görünüyor. Bu çoğunlukla görkemli aydınlatma motoru sayesinde. Her şey çiçek ve fantastik ışık efektleri ile yemyeşil renklerde yıkanıyor.

Battlefield V veya Battlefield 1’den gelen bu oyun temiz bir nefes. Battlefield V’in özellikle bir çeşit doğal olmayan renk paleti var, bir şekilde aydınlatma her zaman biraz hissediliyor. 4’te, agresif çiçeklenme ve süper parlak güneş ışınları ile zaman zaman zorlayıcı olabilir, ancak alıştıktan sonra oyun daha doğal ve hala çok güzel görünüyor.

Görsel denklemin ikinci kısmı imha motorudur. Emrinizde olan çok sayıda imha aracı, maç başladıktan hemen sonra her haritayı hasarlı bir oyun alanına dönüştürür. Neredeyse her şey yok edilebilir ve herkes mümkün olduğunca fazla çalkalanmaya neden olur.

Ve Battlefield 4’ün bu kaotik doğası asla eskimez. Yıkım düzeyi 2020’de oyunun yaşını göz ardı etmek ve günlük olarak mutlu bir şekilde oynamak için yeterlidir. Modeller ve dokular gibi diğer şeyler bugün 2013’teki kadar etkileyici değildir, ancak çoğunlukla zarif bir şekilde yaşlandılar ve kazandılar. Zevkinizi olumsuz etkilemez. Genel olarak, Battlefield o günkü gibi bir stunner değil, ama zarif bir şekilde yaşlı ve hala daha iyi görünüyor.

Tek oyunculu kampanyadan kaçının

Diğer yandan, oyunun süt gibi yaşlanmış tek oyunculu kampanyası. O gün geri vapid ve 2020 yılında, bir erteleme mükemmelliği. İçinde geçireceğiniz 5-6 saat, duvara bakarak, uyurken veya Facebook’taki çirkin yazıları okuyarak daha iyi harcanır.

Şaka bir yana, kampanya hiç iyi değil. Korkunç AI, yaratıcı olmayan hikaye, unutulabilir karakterler ve heyecan eksikliği ile sıkıcı. Hikaye daha önce başka oyunlarda ve filmlerde sayısız kez görülüyor. Görevler zaman zaman iyi hissedebilir, ancak ara sıra heyecan anları donuk koridor çekim anları ve aptal AI’ya karşı çerez kesici atışları olan tonlarca molozun altına gömülür.

Ah evet, düşman AI kötü. Depresif robotlar gibi davranırlar, yerinde kalırlar ve onları öldürmenizi beklerler. Zaman zaman biraz hareket ederler ve zaman zaman kapak alabilirler, ama hepsi bu. Ve sonra, daha yüksek zorluklarla oynarsanız, düşmanlar sizi birkaç atışla öldürür ya da ayaklarınızın altına aşırı doğrulukla el bombaları atar.

Dünyanın en iyi oyun kurucularının bir ordusuna karşı sürekli savaştığınız gibi, her görevde el bombalarının size defalarca vurması çok can sıkıcı bir durum. Bu saçmalık. Ve sonra düşmanlarınız kadar cansız ve dilsiz takım arkadaşlarınız var. Sık sık arkanızdan geliyorlar, bu yüzden kampanya herhangi bir takım arkadaşı olmadan tek başınıza savaşıyormuşsunuz gibi geliyor. Hasar vermede etkili değiller, sadece yalnız bir kurt olma hissini yoğunlaştırıyorlar.

Ağır zırhları yok ederken veya aksiyon filmlerinden başka şeyler yaparken görevler zaman zaman, üst düzey anlarda eğlenceli olabilir. Ancak kampanyanın yüzde 85’i cehennem kadar sıkıcı. Komik olan, Battlefield 1 ve V kampanyalarına kıyasla, bu o kadar da kötü değil. Sonunda, Battlefield Bad Company 2 hala (şimdiye kadar) en iyi tek oyunculu kampanyayla bir Battlefield oyunu olarak duruyor.

Elbette, kampanyayı yürütmek için 6 saat harcayabilirsiniz. Birinci şahıs nişancıların sert bir hayranıysanız, fena. Ancak önerimiz, onu atlamak ve doğrudan çok oyunculuya atlamaktır. İşte eğlence burada.

Battlefield 4 harita tasarımı mükemmel

Battlefield 4, temel versiyonda 10 harita ve DLC olarak yayınlanan 20’den fazla harita ile geliyor. Haritaların sayısı ve çeşitliliği şaşırtıcı. Elbette, bugün tüm haritalar çoğu sunucuda oynanmamaktadır, ancak oyunun haritalarının çoğunu deneyimlemenize izin veren normal harita rotasyonlarının yanı sıra DLC haritaları içeren sunucular da bulabilirsiniz.

Harita tasarımının kalitesi bundan sonra gelen her iki Battlefield oyununun da önünde. Deniz savaşlarına, ölüm maçında en iyi çalışan sıkı koridor benzeri haritalara, tahakküm için mükemmel olan büyük, açık haritalara, acele modu için yapılmış daha küçük haritalara odaklanan haritalarımız var.

Genel olarak, Battlefield 4, tüm Battlefield oyunlarından en iyi harita koleksiyonuna sahiptir. Çoğu, Conquest sürümlerinde en iyi tam boyutta çalışır. Ancak Outbreak veya Operation Locker gibi bazıları daha küçük oyun modları için mükemmeldir.

Battlefield 3 ve 2’den klasik haritaların geri dönüşü başka bir artı. Yıllar boyunca süper popüler kalan en iyi klasik haritalara sahibiz ve Battlefield 4 sürümleri oynamak için harika. Belirli olaylar gerçekleştikten sonra haritaları etkileyen devasa değişikliklerin (bu “levolution” olarak adlandırılması hala cehennem gibi) dahil edilmesi, harita tasarımını ve bu oyundan önce veya sonra dahil edilen hiçbir şey gibi bir savaşın gidişatını değiştirir.

Tüm haritayı sular altında tutmak veya giderek fırtınalı denizde gezinmeye çalışmak, bunun gibi çok oyunculu bir atıcıda mükemmel çalışan bir şeydir.

Bir maçın ortasında bir haritanın tüm anahatlarını değiştirmek, takımların savaşın geleceğini birkaç dakika içinde değiştirebilecek farklı stratejiler uygulama şansı yaratır. Bu oyunu oynarken gerçekten keyif aldığımız bir şey. Haritanın yıkımla tamamen değiştirilebileceği ve daha sonra tekrar değiştirilebileceği bilgisi, oyunların eski ve tekrarlı olmasını önleyen bir şeydir.

Çeşitli oyun ve mükemmel silah ve sınıf dengesi çok oyunculu oyunun en iyi parçalarıdır

Büyük, 64 oyunculu bir çatışmanın genel atmosferi 2013’teki gibi hala şaşırtıcı. Jetlerden gelen dünyayı parçalayan gürültü, Battlefield 1 ve 5’tekinden çok daha yoğun. Sonra, imha duygusu oyun daha fazla topçu bombardımanı ve onun devamı olarak toplam kaos duygusu içermemesine rağmen.

Muhtemelen DICE yıkımı diğer her şeyin önüne koydu, böylece haritaların zaman içinde diğer Battlefield oyunlarında görmediğimiz bir seviyede değişmesine izin verdi. Hızlı hareket eden araçların ve mükemmel harita tasarımının neden olduğu kaos, her maçta çok güçlü.

Battlefield 4’teki modern ortam, bireylerin zamanlarına pek çok şekilde katkıda bulunmalarını sağlıyor. Battlefield 1 ve 5, bireysel becerinin denklemin en önemli parçası olarak sıkıca oturduğu bire bir oyunlar olarak kalırken, Battlefield 4 oyuncuların tek bir atış yapmadan sahada fark yaratmasına izin veriyor.

Düşmanları ve düşman araçlarını düşürmede takım arkadaşlarına yardım etmek için araçlar kullanabilirler. Doğrudan katliamlara dalamadan haritadaki rakipleri ortaya çıkarabilirler. Kadronuza yardım etmek için verilen ödüller de takım arkadaşınızı artırıyor ve oyunculara sesli iletişime gerek kalmadan takımlarına yardımcı olmaları için basit yollar sunuyor.

Bu gerçekten önemli çünkü Field Upgrade sistemi her oyunda bir fark olabilir. Herkesin kadrolarına basit ve kolay bir şekilde katkıda bulunmasına izin vererek DICE, herkesin başarılı olmasına ve birçok önemli takım yükseltmesine izin verdi. Bu şekilde, takım çalması teşvik edilir, ancak sesli iletişim kullanan arkadaşlardan oluşan ekipler ile sınırlı değildir.

Oyun, kullanılan sınıflar ve silahlarla çeşitliliğe izin verecek şekilde tasarlandı. Burada, Recon olarak oynasanız bile sessiz bir tank avcısı olabilirsiniz. Ya da Mühendis olarak ortalama bir piyade öldürme makinesi. Her sınıf için mevcut olan çok sayıda alet, ekipman ve silah, oyuncuların maç sırasında aynı sınıfta birçok rol üstlenmesini sağlar.

Bu günlerde Battlefield V’de gördüğümüz Medic acelesinin tam tersi. Battlefield 4’te tek bir rol üstlenmeden herhangi bir sınıf olarak oynayabilirsiniz ve oyunun inanılmaz derecede eğlenceli olmasının bir başka nedeni de budur. Mevcut Battlefield oyununda olduğu gibi, cansız bir tasarım sayesinde belirli rollere zorlanmıyorsunuz.

Ve sonra tonlarca silah var. Ve yüksek RPM parçalarını ağır bir şekilde tercih etmek yerine, neredeyse her silahla ölümcül olabilirsiniz. Burada silahlar oyun tarzınıza uyum sağlar, tersi değil. Farklı silahların kilidini açmak, en son kilidini kullanmaya devam etme şansı yüksek olan tek tek denemek anlamına gelir. Silah eklerinin bolluğu, her silahın büyük ölçüde değiştirilmesine izin verir.

Bu, her silahı potansiyel bir favori yapar, farklı kurulumları test etmek sadece biraz zaman alır. Bu sistem her oyun tarzını ödüllendiriyor. Koşabilir ve toplayabilirsiniz, uzaktan su çekebilirsiniz, bir av tüfeği veya LMG ile insanları biçeceksiniz, farklı AR’lerle harika olabilirsiniz. Battlefield 4’teki oyun çeşitliliğinin sevinci, oyunun en güçlü yönlerinden biridir.

Çok eski zamanlardan beri Battlefield oyunlarını rahatsız eden sorun, aşırı güçlü araçlardır. Bu uzun bir süre değişmeyen ve Battlefield 4’te mevcut olan bir şey. Tanklar, helikopterler veya uçaklarla yetenekli iseniz, uygun bir sonlandırıcı olabilirsiniz.

Araçların indirilmesi bir güçlük ve oyundaki en büyük dezavantajı seçmek zorunda olsaydık, OP araçları olurdu. Ayrıca, maçların tamamlanması uzun sürebilir. Oyuncular her haritada en tuhaf yerlere sıkışabilir. Ve bu her zaman tam olarak en az ihtiyacınız olduğunda olur. Ama genel olarak, sorunlar genel olarak zarar vermiyor, çok deneyim.

Battlefield 4’ün hala hepsinin en iyi Battlefield olduğunu söyleyebiliriz. Oyun, her haritada farklı bir savaş türünü destekleyen farklı bir düzen içeren, tonlarca ustalıkla tasarlanmış harita sunuyor.

Her zaman mevcut olan kaos burada karşılıyor. Batının en iyi silahşörü olmasanız bile, takımınızın değerli bir üyesi olmak için patlamalar, toplar ve çığlıklar kakofonisinde yolunuzu kolayca bulabilirsiniz. Silah çeşitliliği bir başka büyük artıdır ve sınıf dengesi oyunculara her sınıfta başarılı olma fırsatı verir.

Tek gereken pratik yapmak için biraz zaman ve bu kadar. Piyasaya sürülmesinden bu yana yedi yıldan fazla bir süre sonra bile, Battlefield 4’ün hala zaman ve paraya layık inanılmaz bir çok oyunculu atıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Ziyaretçi Oyları Siteye Yön Verir Değerlendirmelisin!
[Total: 0 Average: 0]

Related posts

Over v6.8.5 Pro APK

İhtiyacınız olan her şeyi hızlı ve zahmetsizce tasarlayın ve düzenleyin. Hemen alın ve şık...

Latest posts

Over v6.8.5 Pro APK

İhtiyacınız olan her şeyi hızlı ve zahmetsizce tasarlayın ve düzenleyin. Hemen alın ve şık...

Leave a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir