Superhot VR: Olağanüstü Bir Nişancı Oyunu


Superhot fantastik bir atıcı / bulmaca indie oyunudur. VR sürümü, ek VR desteği ve başka iyileştirmeler olmadan temel oyunun basit bir yeniden çalışması değil. Yeni seviyelere sahip bağımsız bir oyun ve harika çalışıyor ve oynuyor.

Superhot, Max Payne’in kurşun zamanı özelliğini alan ve etrafında dönen bir oyun yaratan olağanüstü bir shooter oyunudur. 2016’da Superhot, en büyük indie hit’lerinden biri olarak sona erdi. Oyun, sadece iki öğleden sonra olsa bile, Matrix’ten Neo olmak isteyen herkesin güç gezisi fantezilerini yerine getiren bir patlama oldu.
Yaklaşık bir yıl sonra, oyunun VR versiyonunu aldık. Geliştiriciler, oyun döngüsünü ve orijinalin görsellerini aldı, VR için özel olarak tasarlanan 20 kadar yeni seviye yarattı ve tamamen yeni bir oyun olan Superhot VR’yi yayınladı.
Özetle, Superhot VR, zamanın sadece hareket ettiğinizde aktığı bir bulmaca vurucudur. Bu, zaman akışını, silahları gönderirken silah kullanırken vurulmayı önleyecek şekilde kontrol etmenizi sağlar.

Ayrıca onları katanas ile kesebilir, beysbol sopasıyla vurabilir veya onlara şişe ve kül tablaları atabilirsiniz. Her seviye, herkesi öldürürken hayatta kalmanız gereken çekim ve zaman kontrol eden bulmacaların kısa ve kan pompalayan bir kombinasyonudur.
Düzenli ve VR versiyonu önemli bir şeyden farklı. Normal sürümde her seviyede serbestçe hareket edebiliyorken, VR sürümü serbest hareket etmeden sabit oyun oynama özelliğine sahiptir.
Superhot VR’de hareket etmenin tek yolu, oyunun her seviyede önceden tanımlanmış noktalarda ışınlanmaya karar vermesidir. Ve oyun çalışıyor ve harika oynuyor. Bununla ilgili en iyi şey daldırma seviyesidir. Kulaklığı oyuna koyduğunuzda, sizi son derece ikna edici olan tamamen yeni bir dünyaya götürür.

Superhot VR inanılmaz derecede sürükleyici
Superhot VR’ın piyasaya sürülmesinden iki buçuk yıl sonra 2020’de bile, bu seviyeye daldırma sunan neredeyse sıfır VR oyunu var. Bu, mükemmel ses tasarımı, hassas kontroller ve hareket algılama ile benzersiz minimalist görsel sunumla (cam gibi kırmızı çokgen rakiplerin ve minimalist siyah nesnelerin yaşadığı Mirror’ın Edge benzeri beyaz ortamlarını düşünün) elde edilir.
Her şeyden önce, oyunun beyaz oda benzeri ortamları bir rüya içinde olma hissi yaratır. Net sınırlar yok, oyunun içinde bulunduğu dünyanın hemen farkedilen sınırları yok. Hareketsiz durma anlarında ince hums ve fırtınalar çalan mükemmel bir çevresel ses tasarımı ekleyin ve gerçek bir dünya gibi hissettiren bir oyun var.
Daldırma bulmacasının son parçası mükemmel hareket algılamadır. Oyun tam olarak ne zaman hareket etmediğinizi bilir ve ellerinizin en ufak hareketlerini (en azından HTC Vive’da) bile algılayabilir ve herkesin sizi öldürmek istediği beyaz bir odada sıkışıp kaldığınız hissine katkıda bulunur.
Oyunun PSVR sürümü hakkında Move kontrolörleri ve titiz hareket algılama ile ilgili sorunları olan birçok rapor gördüğümüzü unutmayın. Bu, oyunu PS4’te oynarsanız daldırma daha az ikna edici olabilir.
Her neyse, kulaklığınızı takıp ilk seviyeye başlar başlamaz büyülenirsiniz. Ancak, düşler size doğru acele etmeye başladıktan sonra, sizi varoluştan paramparça etmeye çalışırken, rüya gibi beyaz bir dünyaya taşınmanın hoş hissi ezilir. eğlence burada başlıyor.

Oyunun ana maddesi basit ama parlak zaman kontrol mekaniğidir. Düşmanlarınızı size saldırmadan önce parçalamak için hareketlerinizi zamanlamanız gerekir. Aynı zamanda, diğer düşmanlardan gelen saldırılardan kaçınmalısınız. Ve eylem başladığında, bu gerçekten başka bir şey.
Eylem hesaplanmış hareket gerektirir
Oyunun normal versiyonu mükemmeldi. Ama orada, oyun fiziksel hareketlerinize değil, kontrolör, fare ve klavye girişlerine tepki gösterdi. Bu, ellerinizi giriş cihazlarından çıkarabileceğiniz ve zaman hareketsizken daha sonra ne yapacağınızı düşünebileceğiniz anlamına gelir. VR’de aslında seviyeyi gözlemlerken hareketsiz durmanız gerekir.
Bu, eylemi bir sonraki seviyeye yükseltir. Herhangi bir hareket zamanın akmaya devam edeceği anlamına gelir. Superhot VR’de sadece ne yapacağınızı değil, aynı zamanda ne kadar hızlı hareket edeceğinizi de düşünmelisiniz.
Süper hızlı üst kesim hareketiyle bir düşmana vurmak, zamanın bir iki saniye boyunca çok hızlı akacağı anlamına gelir. Bu, düşmanlarınızın yolunuza gönderdiği tüm mermilerin ve diğer ölümcül nesnelerin de son derece hızlı seyahat edeceği, genellikle ördek veya yollarına çıkmadan önce size vurduğu anlamına gelir.
İlk kez öleceğiniz anlamına gelse bile, durumu gözlemlemek için yavaş hareket etmek daha iyidir. Bir seviyenin nasıl açıldığını öğrendikten sonra, bir seviyenin sonuna kadar hayatta kalmanızı sağlayacak şekilde yanıt verebilirsiniz.
Arkanızda ne yapmayı planladığınızı gözlemlemek için başınızı hareket ettirirken bir düşmanı yavaşça yumruklayabilirsiniz (bir yumruk, bir mermi, herhangi bir nesneyle bir vuruş). Ve sonra silahlarını ateşlemeden hemen önce hareket edebilir ve onları tekmeleyebilirsiniz. Silah size doğru fırlatılacak ve sağ taraftaki uzaktan size doğru koşan bir düşmana ateş edeceksiniz.
Bir süre sonra, bir kez deneyim kazandıktan sonra, Matrix’ten Neo gibi hareket edebileceksiniz. İlk düşmanı yavaşça yumruklamak ve sonra yüze hızlı bir vuruşla biten hızlı bir hareketle diğer düşmana doğru fırlamak. Sonra bir av tüfeği seçer ve bir atış telaşında diğer düşmanları gönderirsiniz.
Ve siz farkına varmadan, seviye bitti ve çok nefes alıyorsunuz. Oyun, hayatta kalmak ve düşmanları ortadan kaldırmak için hareketlerinizi zamanlamanız gereken bu durumlarla doludur.
Superhot VR’nin diğer bir önemli kısmı da mermileri ateşlememeniz ve mevcut düşman konumlarına nesne atmamanızdır. Hareketlerini izlemeniz ve gelecekte nerede olacaklarını tahmin etmeniz gerekir, bu da zaman zaman sinir bozucu olabilir. Genellikle hareketlerini tahmin etmede başarısız olursunuz, bu da kaçırılan atışlarla sonuçlanır. Ve bu genellikle oyun bitti demektir.
Zorluk bazen sinir bozucu olabilir
Superhot’da bir vuruş, seviyeye tekrar başlamak anlamına gelir. Herhangi bir kontrol noktası yok. Bu, oyunun ikinci bölümünde, çok sayıda düşman ve daha fazla ölme yolu içeren karmaşık seviyelerle dolu gerçekten sinir bozucu olabilir. Ancak bir seviyeyi tekrar tekrar başlatmak o kadar can sıkıcı değil çünkü çoğu seviye nispeten kısa.
Seviye tasarımı, oyunun normal versiyonundan biraz farklıdır. Superhot VR’de seviyeler etkileşimi teşvik edecek şekilde yapılır. Her seviyenin etrafına yerleştirilmiş ve kötü adamlarda toplanıp atılabilen birçok nesne var.
Oyunun VR versiyonu da düşmanları yumruklamak veya onlara ateş etmekten daha iyi olduğu anlarla doludur. Ayrıca yana doğru hareket ederek mermi ve nesnelerden kaçabilir ve önleyebilirsiniz.
Bu, onu taktığınızda son derece dinamik bir oyun ile sonuçlanır. Yakında ölmeden hızlı hareket etmeyi öğrendikten sonra oyunu oynarken kendinizi nefes alıp terlerken bulacaksınız. Bir bakıma, Superhot VR mükemmel bir egzersizdir.

Harika olan şey, kampanyayı yendikten sonra, uygun bir egzersiz olabilecek sonsuz düşman dalgalarını içeren çeşitli ekstra oyun modlarını oynayabileceğinizdir.
Hikaye odaklı oyunlara giriyorsanız, Superhot’ın sunacak çok şeyi yoktur. Asla teslim edilmeyen seviyeler arasındaki şifreli mesajlarla doludur. İlginçtirler ve birçok soru sorarlar, ancak bu soruların cevaplanmasını beklemezler. Superhot’ın hikayesini bilmek istiyorsanız, Superhot VR’ı bitirdikten sonra normal sürümü oynamalısınız. Düzgün bir sonu olan sağlam bir hikayeye sahiptir.
Oyunun bir başka dezavantajı uzunluğudur. Kampanya yaklaşık iki saat içinde tamamlanabilir. Bu çok kısa. Özellikle eylem çok eğlenceli olduğu için. Neyse ki, oyun yukarıda belirtilen sonsuz düşman dalgaları gibi ek modlar sunuyor. Diğer modlar, hardcore modunu, sadece kafadan vuruşlara izin veren bir modu, 100 düşman öldürme modunu ve daha fazlasını içerir.
Superhot VR, şu anda oynayabileceğiniz en iyi VR oyunlarından biridir. Sunum mükemmel, aksiyon kaygan ve eğlenceli, seviye tasarımı bir VR oyunu için mükemmel ve kontroller hassas (PS4’te Move kontrolörleri ile oynamıyorsanız).

Tek dezavantajı, kampanyanın kısa uzunluğu ve sonuç olarak fiyatıdır. Kampanyayı geçtikten sonra oyunu oynamayı planlamıyorsanız satışa alın. Ancak zorlu mod veya hiç bitmeyen düşman dalgaları gibi bir meydan okumayı seviyorsanız, Superhot VR kesinlikle normal fiyatına layık.

Ziyaretçi Oyları Siteye Yön Verir Değerlendirmelisin!
[Total: 0 Average: 0]

Related posts

Over v6.8.5 Pro APK

İhtiyacınız olan her şeyi hızlı ve zahmetsizce tasarlayın ve düzenleyin. Hemen alın ve şık...

Latest posts

Over v6.8.5 Pro APK

İhtiyacınız olan her şeyi hızlı ve zahmetsizce tasarlayın ve düzenleyin. Hemen alın ve şık...

Leave a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir