Left 4 Dead Niçin En İyi Eşli Oyundur

 


PC'deki co-op oyunlarının hayranları, Dürüst olmak gerekirse seçim yapmak saçmalık olur. Ancak, birlikte çalışmanın sayısız klasiğinin olduğu gibi işgal ettiği bu baş döndürücü alanda bile, hala ayakta kafa ve omuzları hepsinin üzerinde olan iki oyun var. En azından param için. Valve yaklaşık 12 yıl önce Left 4 Dead ile işbirliğini mükemmelleştirdi.


İlk Left 4 Dead'in piyasaya sürüldüğü Kasım 2008'deki puslu yıllarında bile, zombileri vurmak yorucu bir teklifti. Ancak Valve, projeye tanıdık sihir markasını aşıladı ve bugün hala aynı aç, ölümsüz Zombi orduları kesmek için arkadaşlarıyla düzenli olarak oturum açan binlerce insan var.

Bunun nedeni, çürüyen omuzlardan uyuz kafaları fırlattığımızda duyduğumuz dindar aşk değil (bu kesinlikle küçük bir rol oynasa da);ne de Valve oyunlarına olan ortak, bastırılamaz susuzluğumuzun bir tezahürü değil - Bunun nedeni oyunun derinliklerinde saklı olan belirli bir fikirdir.

Left 4 Dead uzun ömürlülüğünün anahtarı, AI Direktörü adlı bir teknolojinin şık ve çok tartışılan bir parçası olmasıdır. George Romero'nun bu esrarengiz kodlanmış oyunu olan L4D'nin çılgınca interaktif korku Haritalarından geçerken her şeyi denetliyerek hareket ediyorum bence oyunun dışında gizli bir oda var.

Cephanenizin ne zaman azaldığını bilir. Arkadaşlarınızdan çok uzaklaştığınızda bunu bilir. Hep izliyor.

Bu oyun birebir gerilim ustasıdır ;  uğursuz müzik, sessiz anlarda size acımasız oyununu oynar; yapamayacağınız bir yer, belki de karanlık bir köşede gizlenirler, korkunç bir şeyle uğraşırlar , pusuda her zaman bir cephane saklanıyorlar ve harita en savunmasız olduğunuz yere geldiğinizde, amansız bir şekilde başa çıkmak için ezici bir zombi sürüsü ortaya çıkar ve size saldırırlar..

Valve’in Yapay Zeka Direktörü, Left 4 Dead’in seviyelerinde ilerlerken sizin ve arkadaşlarınızın yaptığı her şeyi analiz eder ve yanıt olarak hızı, zorluğu ve ruh halini değiştirir. Görevi, oyunun her oyununu farklı kılmaktır, ancak bundan daha da önemlisi, ister ilk kez oynayın ister bininci oyun olsun, heyecan verici bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Ve işinde gerçekten çok iyi.


Sonuç olarak, Left 4 Dead'de attığınız her adım, anlatı uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından özenle hazırlanmış gibi geliyor. Left 4 Dead ile ilgili hiçbir şey rastgele oluşturulmuş gibi görünmüyor. Oyun, aslında gerçekten sürükleyici, türünün tek örneği senaryolar yaratıyor - siz ve arkadaşlarınızdan başka hiç kimsenin kendi diyemeyeceği senaryolar.

Left 4 Dead, her seferinde farklı şekilde oynanan, serbestçe dönen, doğaçlama bir oyundur. Aslında o kadar iyi ki, oyunun bir on yıl sonra bizi şaşırtmaya devam edeceğinden şüpheleniyorum.Yayınımızı Okudunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Post a Comment

0 Comments