bilgisayar dizmek

Bilgisayar dizmek -bilgisayarınızı temiz ve düzenli tutmanın dört yolu

Kablolarınızı yöneterek oyun PC’nizdeki karmaşayı temizleyin

Yani, en iyi grafik kartını ve en iyi oyun işlemcisini satın aldınız , ancak PC’niz hala alay edilecek gibi görünüyor.  Muhtemelen, iç mekanı düzenlemek için yeterince zaman harcamamışsınızdır, kabloları tam olarak yönetirseniz, teçhizatınız masa altında bir ayakkabı çekeceği olmaktan ziyade masanızın üzerinde gururla durur.

oyun PC’nizin iç kısımlarını parlak bir temperli cam pencereyle göstermek için tasarlandığında, biraz bakım yapmayacaksanız RGB aydınlatmaya sahip olmanın anlamı nedir?

düşündüğünüzden daha kolaydır ve kesinlikle hiçbir dezavantajı yoktur. Yalnızca daha güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel kablo yönetimi, kabloların fanlarınızın hava akışını engellemesini durdurarak size daha düşük sıcaklıklar ve daha sessiz çalışan bir sistem sağlar, bu da daha iyi performansa dönüşebilir.

Elbette, her şeyi en iyi oyun anakartının arkasına yerleştirerek ve yan paneli tekrar takarak hile yapabilirsiniz , ancak orada çok daha zarif çözümler var. Kablo yönetiminin bu altı adımını izleyin. bebeğiniz bir profesyonel tarafından yapılmış gibi görünebilir.

1. MODÜLER VE YARI MODÜLER GÜÇ KAYNAKLARI

kabloları yönetmenize yardımcı olacak bir şey istiyorsanız, modüler bir güç kaynağı oldukça kullanışlıdır. Asla kullanmayacağınız kabloların kasanızın her tarafına yayılmasına veya anakartınızın arkasına sıkışmasına izin vermek yerine, modüler bir güç kaynağı bu istenmeyen kabloları çıkarılabilir hale getirerek ortadan kaldırır.

2. DOĞRU KASA SEÇİN

Günümüzde çoğu kablo yönlendirme özellikleriyle birlikte gelir, ancak hepsi eşit şekilde inşa edilmemiştir. İster yükseltme ister yeni bir yapı olsun, yeni bir kasa için arayıştaysanız, her zaman kasa boyutuna dikkat etmelisiniz

3. HARİCİ DONANIMLAR

Düzenli görünen bir bilgisayara sahip olmak iyidir, ancak masanın arkası da aynı derecede temiz olmalıdır. Sonuçta, “derli toplu bir masa, düzenli bir zihin” diyorlar. Güç kablosunu ve ekran kablolarını monitör standının arkasına yönlendirmek veya kabloları yerden uzak tutmak için bir masa altı kablo yönetim sistemi almak gibi kabloları gizlemenin oldukça basit yolları vardır.

4. KABLOLARINIZI SIRAYLA YÖNLENDİRİN

İhtiyacınız olan herhangi bir SATA kablosunu taktıktan ve bunları sabit sürücü kafesinin arkasına ilettikten sonra, dikkatinizi alttaki büyük kutuya çevirebilirsiniz. Diğer kablolar yerindeyken kıpırdatmak zor olabileceğinden, 24 pimli ana kart güç konektörünüz gibi en büyük kablolarla ilk önce uğraşmanızı öneririz.

Tüm güç kaynağı kabloları, kasanın kenarları boyunca konturlar kullanılarak veya tercihen kesikler kullanılarak arkadan yönlendirilmelidir. Bu, oyun PC’nizin hava akışını ve hatta uzun ömürlülüğünü iyileştirerek fanları veya soğutucuları engellemediğiniz anlamına gelir.

Ziyaretçi Oyları Siteye Yön Verir Değerlendirmelisin!
[Total: 1 Average: 5]

, , , ,

Related posts

Latest posts

Over v6.8.5 Pro APK

İhtiyacınız olan her şeyi hızlı ve zahmetsizce tasarlayın ve düzenleyin. Hemen alın ve şık...

Leave a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir